اخبار > گزارش شرکت در دوره علوم اعصاب انجمن جهانی علوم اعصاب ( IBRO ) در تهران


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش شرکت در دوره علوم اعصاب انجمن جهانی علوم اعصاب ( IBRO ) در تهران

 

به گزارش مرکز اعصاب دانشگاه: جناب آقای دکتر عبدالرحمن صریحی و جمعی از فارغ التحصیلان دکترای پژوهشی مرکز فیزیولوژی اعصاب دانشگاه در دوره علوم اعصاب که توسط انجمن جهانی علوم اعصاب از هشتم لغایت پانزدهم مهرماه 98 در دانشگاه تربیت مدرس تهران برگزار گردید شرکت کرده اند.

آقای دکتر صریحی بیان داشتند که در این دوره سی و پنج سخنرانی 50 دقیقه ای در چهار موضوع مختلف توسط 4 نفر از مدرسین برجسته انجمن جهانی علوم اعصاب در موضوعات زیر برگزار شد.:

1-    الکترو فیزیولوژی و کانالهای یونی غشا

2-    مکانیزهای ترابسپورت داخل سلولی و ارگانلهای سلولی

3-    سیستم شنوایی و یافته های نوین مربوط به آن

4-     سیستم بینایی و تحقیقات نوین   

          ایشان اذعان داشتند که سخنرانی ها در هفت روز از سطح پایه تا سطوح پیشرفته و بسیار نوین در چهار موضوع فوق ارائه گردید . علاوه بر این جلسات بحثهای عمومی با دانشجویان هر روز دو جلسه یک ساعته جهت بیان ایده ها ی پژوهشی و پرداخت آنها جهت تنظیم یک پروپوزال پژوهشی و نیز نهایتا ارائه پروپوزال نهایی برگزار می گردید . مدرسین دوره دو نفر از امریکا، یک نفر از هند و یک نفر از انگلیس بودند که هر چهار نفر در زمینه های مطالب ارائه شده از افراد برجسته در این زمینه بودند از جمله پروفسور Charles Gilbert که از نویسندگان کتاب مرجع علوم اعصاب پیشرفته Neural Science Principles of  می باشند . در دوره مذکور بیشتر از پانصد نفر از اعضای هیات علمی و دانشجویان دوره های مختلف فیزیولوژی, علوم اعصاب , هوش مصنوعی، زبان شناسی، علوم اعصاب شناختی و روانشناسی شرکت داشتند. آقای دکتر صریحی بیان کردند که مسلما برگزاری چنین دوره هایی با استفاده از اساتید بین المللی و با استفاده از حمایت های انجمن های بین المللی در جهت رشد و ارتقاء علوم اعصاب ایران نقش بسیار موثری دارد.

 


١٧:٣١ - 1398/08/14    /    شماره : ٩٩٤٩٦    /    تعداد نمایش : ٧٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج