اخبار


سلولهای ردیاب حافظه
تیمی به سرپرستی مهندسین عصبی در دانشکده مهندسی کلمبیا اولین شواهدی را پیدا کردند مبنی بر اینکه نورون های انفرادی در مغز انسان در هنگام فراخوانی، خاطرات خاصی را مورد هدف قرار می دهند. آنها ثبت از الکترودها را در بیماران جراحی مغز و اعصاب که در مغزشان الکترودهایی کاشته شده بود, مورد مطالعه قرار دادند و بررسی کردند که چگونه سیگنال های مغزی بیماران با عملکرد فرد در حین انجام یک آزمون حافظه واقعیت مجازی مکان اشیا مطابقت دارد.
 ٠٨:٤٢ - 1398/10/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
کشف بسیار مهم در حوزه علوم اعصاب :
مخچه در ایجاد مدار پاداش و رفتارهای اجتماعی نقش مهمی دارد.
 ٢٢:٥٣ - 1398/10/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
ابداع روش جدید چاپ زیستی (bioprinting) با وضوح بالا
به گزارش ساینس دیلی، امروزه به کمک تکنیک های چاپ زیستی، کنترل و بررسی رشد بافت و رفتار سلول‌ها، از طریق قرار دادن سلول‌ها در یک داربست سه بعدی ظریف، به خوبی میسر شده است.
 ٠٨:٣٢ - 1398/09/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
میکروپروتئین‌ ها اهداف درمانی جدید برای انواع بیماری‌ ها
محققان پژوهشگاه مطالعات بیولوژی Salk کشف کردند که میکروپروتئین غیراختصاصی PIGBOS که نقش مهمی در کاهش نوعی استرس سلولی دارد، می‌تواند هدف جدیدی برای بیماری‌های مختلف باشد.
 ٠٨:٣١ - 1398/09/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
نخستین کارآزمایی بالینی ابزار کریسپر برای درمان سرطان
برای نخستین بار تکنیک پیشرو کریسپر برای درمان سرطان ۳ بیمار مبتلا استفاده شد. این نخستین مرحله از کارآزمایی بالینی است و بیشتر برای امکانپذیری انجام تکنیک و ایمنی روش استفاده شده است.
 ٠٨:٥٦ - 1398/08/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش شرکت در دوره علوم اعصاب انجمن جهانی علوم اعصاب ( IBRO ) در تهران
به گزارش مرکز اعصاب دانشگاه: جناب آقای دکتر عبدالرحمن صریحی و جمعی از فارغ التحصیلان دکترای پژوهشی مرکز فیزیولوژی اعصاب دانشگاه در دوره علوم اعصاب که توسط انجمن جهانی علوم اعصاب از هشتم لغایت پانزدهم مهرماه 98 در دانشگاه تربیت مدرس تهران برگزار گردید شرکت کرده اند.
 ١٧:٣١ - 1398/08/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
علت نیستاگموس مادرزادی شناسایی شد
به گزارش نوروسافری محققان موسسه تحقیقات علوم اعصاب هلند این باور طولانی مدت را تغییر داده اند که نیستاگموس مادرزادی، وضعیتی که چشم ها حرکات غیر ارادی مکرر انجام می دهند، یک اختلال مغزی است، آنها نشان داده اند که علت این اختلال در واقع شبکیه است.
 ١٧:٢٨ - 1398/08/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
تشخیصهای روانپزشکی از نظر علمی بی معنی هستند.
مطالعه ای جدید راهنمای DSM-5 که توسط انجمن روانپزشکی آمریکا منتشر شده است را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.
 ١٧:٢٧ - 1398/08/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
شناسایی مكانيسم فرار سلول هاي توموري از سيستم ايمني
یکی از دلایلی که ممکن است بیماران سرطانی به خوبی به روش های درمانی پاسخ ندهد ، عدم تشخیص سلول های توموری توسط سیستم ایمنی بدن می باشد. با توجه به نقص در مسیر سیگنالینگ STING (stimulator of IFN genes) در چندین نوع مختلف سرطان از جمله ملانوما، این فرض به وجود می آید که مسیر سیگنالینگ STING ممکن است یک عامل مؤثر در شناخت سلول های سرطانی توسط سلول های ایمنی باشد. مشخص شده است که مسیر STING با تحریک تولید اینترفرون در فعال سازی سیستم ایمنی بدن نقش دارد.
 ١٧:٥٠ - 1398/08/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه گزارش عملکرد و اعتباربخشی دانشکده علوم و فناوری های نوین پزشکی
جلسه گزارش عملکرد و اعتبار بخشی دانشکده علوم و فناوری های نوین پزشکی با حضور معاونت محترم آموزشی دانشگاه و هیات همراه و همچنین مسئولین دانشکده در تاریخ 2 / 8 / 98 برگزار گردید.
 ١٧:٤١ - 1398/08/12 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 صفحه بعدی >>